Vaataks tagasi sellesse aega, kui see majandus kasvama hakkas, kui antsu till…
Majandusminister oli siis Savisaar. Oli just valimiseelne aeg. Vene tuntud tegelased ostsid eestis maid. ( muuseas, need on nüüdseks müüdud enamus)
Transiit pani läbi eesti täie hooga….

Siis tuli esimene tagasilöök. Peale riigikogu valimisi, kui Savisaar ja co riigikogust välja puksiti. Esimene majanduslangus toimus siis. Kas keegi suudab vastata miks? Minu arust on see ilmne isegi 5 aastasele poisikesele. Kogu majanduskasv oli ülesse heitatud Savisaare lubaduste peale venemaale. Hoidku jumal selle eest, et meie majandus kasv polnud siis hoopis kõrge rahapesu rahast, mis eestis ringi liikus…
Kohe, kui Savisaar kaotas majandusministri koha, pöördus eesti majandus langusele. Riik ei võtnud enam laenusid peale ja ka muid rahasid hakati mõistlikumalt jaotama.

Nüüd tulles tagasi tänasesse päeva, siis vaadeldes olukorda eestis tervikuna, on tunne nagu Tallinn elaks väljaspool eestit. Nad ehitavad, planeerivad ja kulutavad, justkui poleks midagi juhtunud.

Kust on pärist see enesekindlus? Kust on pärit need rahad?
Kas Tallinnas ei olegi majanduslangust?
Transiit on muutunud olematuks, kuid see avaldab mõju vaid eestile tervikuna. Samas kas kõik turismi rahad liiguvad vaid tallinnas?

Tehke mis tahate, kuid mina isiklikult olen kindel, et selle majandustõusu ja languse taga on Savisaar. Veel olen ma veendunud, et seniks eestis majanduskasvu ka ei tule, kui see mees pole võimu juurest kadunud.