Nüüd on see “siga” siis surnud. Seekord tähendab see seda, et meie külale on loodud SELTSING, mis peaks siis hakkama riiki/valda/fonde piinama, et küla elu edeneks.
Muidugi on raske teha sellist asja, kui asja eestvedajaks on inimene, kellele tuleb asja mõtet oma korda 10 seletada. Kellega vallavanem käitub, kui väikese lapsega..kuid see selleks….
Samas, see on mingigi edasiminek, enam mitte paigalseis. Asjad hakkavad lahendusi saama ja kui piisavalt tahet ja eesmärke on, siis … mine sa tea, ehk kunagi saamegi meie kah tegelikeks. Mingi piisavalt pädev tegelane võtab asja oma juhtida… EHK???

Samas, jah.. pani see mind mõtlema selle üle, mida inimesed vajavad õnneks.
Kes vajab selleks raha, kraabib seda päevast päeva kokku ja on kogu aeg õnnetu, et seda nii vähe on.
Mõni vajab õnneks võimu. Otsib kohta, kus oma võimu teostada… sellised inimesed on enamasti harimatud ja puupäised… Olgu olgu, ütleme tasandusklassi haridusega… Adumata sealjuures, et võim tähendab ka vastutust. Anna kuningale mis kuninga osa, rahvas saab kõik niikuinii….
Mõni vajab õnneks unistusi. Mida suuremad ja pikemaajalisemad, seda õnnelikumaks saab…
Mõni vajab õnneks tavalisust. Lihtsat tavalist äraolemist.
Sellistega on raske, sest siis tulevad asjad ikka tema juurde…

Sellegi poolest, nüüd on see “siga” siis surnud ja siis, kui mingi arutelu on lõppenud jõuab see kõik nullpunktini tagasi. Seltsingu pisikeste maiste tahtmiste rahuldamiseni – teeme riigi rahadega JAANIPÄEVA.

No jah, sedakorda siis tapsime sea, et …..

Advertisements