Alustaks siis sellest, et järgnev on alguse saanud ramloffi blogist. Samas, et ei tekiks vääriti mõistmist, siis mulle meeldib väga, kuidas ramloff kirjutab. Kuid vahel pole tema seisukohtade ja maailmavaatega nõus. Kuid see on minu probleem. Kui keegi tahab selle ( v.a. ramloff) oma probleemiks teha, siis tehku ja kandku vastutust.
Paha nagu ma olen, kutsun samuti hetkel endale kallale, kuid selle vahega, et ma annan sellest ka endale aru ja vastutan selle eest mille ma nüüd kirja panen.
Väitsin ramloffi ühes kommentaaris, et vägistaja on ise alati süüdi selles, et talle kallale tullakse ja see kes tänaval peksa saab, see on samuti ise süüdi. Seda nimetatakse energeetiliseks tasakaaluks maailmas.
See, kui sa varba ära lööd, on samuti tasakaalu küsimus. Kasvõi alustades sellest, et sa polnud piisavalt tasakaalukas ja lõid varba ära. Mitte midagi ei juhtu niisama. Kõik asjad on omavahel seotud. Samuti nagu see, et sulle sinu kodutänaval peksa antakse. Sa ise küsid seda. Kas siis oma üleoleva käitumise, ülbe oleku või põlastava suhtumisega.
Täpselt samuti kutsun mina oma kirjutisega hulga inimesi hetkel omale kallale. Nad tulevad lootuses, et ehk oma ütlemistega suudavad nad mind muuta. Tavaliselt tekitab see hoopis hullema trotsi. No ja minu puhul nende narrimise siis…
Sama kehtib ka vägistatute kohta. Nad kutsuvad millegagi endale kallale. Lihtsalt mõnel inimesel ei pea nö. need ühiskondlikud moraalipiirid ja pahandus ongi käes.
Sama lugu minu meelest on homodega, et inimesed, kes muidu ei suhtuks kuidagi, siis tõstavad pead ja hakkavad protestima, kui jälle on teemaks mööda vanalinna lippe lehvitades liikumine.

Siit ka minu ütelus, kui sa ei taha, et sulle kallale tullakse, siis ära kutsu omale kallale.
See kehtib kõige kohta. Ja isegi kivi võib hammustada, kui seda kujundlikult võtta.