Minagi ei saa kurtmata jätta, et meie blogimaastik jääb järjest vaesemaks. Blogisid pannakse kinni ja paljud inimesed lihtsalt lõpetavad blogimise, sest puudub igasugune eetiline regulatsioon. Teise inimese rüvetamine on osade( siinkohal tean mina vaid ühte sopamerd) inimeste blogide sisu.
Vaikselt hakkan ma mõistma ka Marianne Mikko seisukohti, et bloginduses tuleks luua tsensuur. kas see peaks just olema sellinne äärmustesse langev, kuid teadliku ja pahatahtliku mainekujunduse ( ka riigiametnike teadlik sopaga loopimine) peaks olema kuidagi tsensuuritav.
Ka see on mõisteav, et meist kõik ei ole Nirtid, kes julgevad ja tahavad sellele sopale vastu astuda. Samas ei jää seevõrd see sopp vähemaks teistel sihtmärkidel. Mida siis ikkagi ette võtta? Üks võimalustest on mitte lugeda, et las kirjutavad omaette ja kui nende rõvedus/lollus/ajupuudulikus enam ei peegeldu teistelt inimestelt, siis paratamatult kaob olematuks ka kirjutamise vajadus.
Ometigi kasvab peale uus põlvkond, kes veel pole lugenud ja need hakkavad jälle lugema, kuni jõuavad veendumuseni, et kõik see mis nad loevad on üks suur pask.
Kellel meist pole omi seisukohti? Kõigil meil on mingid seisukohad ( või istekohad) ja neid ka me oma blogides väljendame. Kõige selle arvamuste erinevuse juures siiski ( mina võiks siinkohal tuua näite, kuidas me juba pikemat aega Lisettega vaidleme ) me kuulutame omi seisukohti ja ei hakka sealjuures kõike seda isikustama. Kui me võtame kategooria homod – siis sellega saab minul harja ( eriti, kui juttu on geydest ) punaseks ajada ja ma torman vaidlustesse.
Kellegile toimib see mingi muu teema peale. See kõik on normaalne nähtus ühiskonnas, kui seda ei isikustata. See on arvamuste paljususe põhimõttel toimiv regulatsioon. Poolt ja vastuargumentide toomine asjale enesele.
Pigem on kogu selle sulgemiste rodu taga ISIKUTE/ perekondade pihta suunatud sopandus.
Kes ikka tahaks olla isikuliselt sopaga kaetud? Samas, vaidlused käivad siis, kui on mingitest inimeste ühendustest juttu. Kas siis näiteks politseinikest ja nende suunas lennutatakse kriitikanooli. Siis toimub avatud ja vaba maailma arutlused/vaidlused. Sellised asjad ühiskonnas on ainult tervendavad ja edasiviivad.

Advertisements