Tänase Targa mehe jutu peale tõusevad minul igatahes kuklakarvad püsti. Siin me siis nüüd oleme, hulga saamatute meeste ja kanadena kaagutavate naistega….
See mis toimub seal on ohu märgiks igale demokraatlikule riigile. Venelased on suutnud ajada riidu nüüd gruusia ja ossetia. Miks, et sellest ikka kasu lõigata! Kui see tuua meie konteksti, siis siin on lugu peenem. Eestlasi aetakse omavahel riidu. See on majandussõda,mis on juba mitu aega käinud. Eestlaste eestimeelsus käib alla, sest külvatud on rahausku ja see usk on tugevam, kui usk eestlusse ja tegelikesse väärtustesse kokku.
Mida meil on siis tahtagi – lähme kõik nagu üks mees soome tööle – pikka aega oli soome ju meie jaoks valge laeva kehastus ja jätame selle eesti kus seda ja teist?

Kus on eestlaste paljuräägitud sirgeselgsus ja elutahe? Üksikutes maameestes, kes tahavad ja suudavad külvata ja künda? Tipp poliitikutes, kes üritavad maailmale seletada, et hallo eesti kui riik on olemas ja me vajame vene karu eest kaitset…
Nemad arvavad, et me peaks ennast ikka ka ise suutma mingil määral kaitsta – kuid kelle või millega? Selle üldrahvaliku ükskõiksusega eestimaa ja teise eestlase suhtes? Ma kujutan ette, et 19. 08 on lauluväljakul hulk purjus teismelisi, kes ei tea isegi seda, miks nad on seal… Lisaks sinna juurde vanu kommusid, kes üritavad näidata, mida nad on eesti riigi heaks teinud…

Ok, see sai mustades toonides – kuid vajas seest välja tulemist.

Advertisements