Tuleb mulle meelde üks paari nädala tagune lõuna meelde. Istusin kohvikus ja pugisin oma lõunasalatit. Paar lauda edasi ja minu suht heal vaatlus piiris istus üks mees. Kuna see mees tuli peale mind sinna, siis oli mul hea võimalus teda jälgida.
Ettekandjaks oli noor tibi, vanuses mingi 17-18. Igatahes väga nooruke. Suveaeg, ilm oli tookord üsna palav. Piigal miniseelik seljas, kuid eestpoolt ei pannud seda eriti tähele, sest lisaks oli neil põll ees. Põll oli ikka pikem kui seelik.

( pilt pärit eeva.ee)

Meesterahvas, vanuses mingi 50-55 ei pannud piigat just eriti tähele, kuid siis kui piiga tellimuse oli võtnud ja selja pööras ning lahkuma hakkas toimus mehe ilmes muutus. Sellisest väsinud, kurnatud ja rõõmutust pilgust sai sädemeid täis ja vilavate silmadega pilk. Nägin kuidas ta kannatamamatult ootas, et piiga uuesti välja ilmuks, kui see oli kööki kadunud, kuid piiga ei tulnud. Mees niheles, tema tuimast rahuolekust polnud jälgegi….
Piiga tuli söögiga ja seni, kui piiga oli mehe poole näoga, oli mees normaalse ahne pilguga vaataja. Piiga pani mehele toidu lauale, soovis head isu ja pööras selja …
Milliseks muutus mehe pilk jälle… Selliseks ahneks aplaks ja meeletult nälgas inimese pilguks.
Mehel polnud isegi aega süüa. Tuli kliente juurde ja piiga ikka aegajalt ringiliikudes pööras selja….
Täpselt iga kord oli mehe näos see muutus….