Ma laperdasin jälle oma suuri kõrvu ja juhtusin pealt kuulma ühte jutuajamist vana mehe ja poisikese ohtu noormehe vahel.

Vana ja noor rääkisid sellest, kuhu noor edasi õppima läheb. Nagu ma aru sain oli ta just lõpetanud ühes tallinna keskkoolis põhikooli ja nüüd läheb edasi õppima keskkooli aga vahetab kooli.
Noor mees rääkis vanale vaimustunult, et nüüd läheb ta õppima eliitkooli ja siis, kui ta suudab olla edukas, saab temast eestis prominent. Muidugi mitte kohe, kuid tal on vaja olla õigel hetkel õiges kohas. Tal on vaja jääda silma. Kuidas ta harjutab isa käsul peegli ees võluvat naeratust ja ema muretseb talle nüüd ainult korraliku firmariide, et ta ei peaks koolis teistest halvem olema. Pigem parem ja pilkupüüdvam.
Vana mees küsis siis, et no aga mis ta ise siis tahab. Mille peale noor vastas, et tema tahab prominendiks saada, et kõik teda vaataks ja imetleks – tema saaks siis kõrgilt vastata kellega ta räägib ja kellega ta ei räägi.
Vana uuris veel poisilt, et kuidas tal põhikooli lõputunnistus oli. Vastas noor, et sellega polnud probleemi, isal oli vaja vaid kolme õpetajat natuke rahaliselt toetada ja veidikene teistele õpetajatele kingitusi teha – lõputunnistusel on kõik viied.
Vana siis imestama, et no kah ta ise poleks suutud? Seepeale vastas noor, et siis poleks tal trenni jaoks üldse aega jäänud, kui ta oleks pidnud ise seda tegema. Tal on vaja ju trennis kah teistest parem olla. Ta kohe ei suutvat taluda, kui keegi temast parem peaks olema….
Vana mees küsis siis selle peale, et kuidas ta ise näeb oma tulevikku ?

Noor vastas, et tuleb teha tugeva keskmise peale keskkooli lõpuks kõik ained. Ülikoolis leiab ikka lolle, kes tema eest töö valmis kirjutavad. Tal on vaja vaid pappi leffitada, need lollid tahavad ise kirjutada tema eest kõik ära….
Vana mees veel küsima, et mida ta siis ise osata tahab – mille peale noor tegi kavala näo ja vastas – raha kulutada edukalt. Ainult lollid ei oska rahaga midagi korraliku peale hakata.

No mis sa tahad selle ilmaeluga ära teha. Mul on siiani kulmud IMESTUSEST rullis :p