Üks pisike kikkkõrva uudis vahelduseks.

Mees, vanuses 45 aastat. Ühe asutuse keskastme juht ( ühe osakonna ülem) koondati detsembri seisuga. Tegelikult sai ta koondamise teate 1 detsembril. 1 jaanuarist tal tööd pole.

Tal on naine, kolm last, kellest viimane käib keskkooli lõpuklassis. Nende maja on laenuga ostetud ja laenu on tagasi maksta veel üks aasta. Uut tööd ta leidnud ei ole ja alates detsembrist pole ta ka maksnud maja laenu.

Täiskasvanud mees aga peidab ennast panga eest. Pank on talle nüüd 2 kuud saatnud kirju ja lõpuks läks perekonnatuttav pangahaldur neile külla. Naine üksi käib tööl. Naise palk pole muidugi võrreldes mehe endise palgaga suur, kuid on stabiilne sissetulek ja muutust selles osa näha pole.  Perekonnatuttav, kes siis on pangahaldur kes teab olukorda, uuris asja ja sai võimaluse teha pakkumine, et muudavad summat ja veavad pikemaks uuesti selle jäägi. Kui inimesel ei ole, siis parem kasvõi natuke, kui mitte midagi.

Läheb see inimene siis külla, laps kodus ja naine kah. Küsib, et kus siis mees – naine vastab, et meest pole.

Ajavad siis naisega juttu ja ootavad meest. Räägivad ka laenust, kuid meest ikka pole. Kell on juba suht õhtu ja viisakas pole enam külas olla.  Hakkab siis külaline lahkuma ja jätab pakkumise maha mehe jaoks sinna.  Soovivad head õhtut ja külaline lahkub. Auto juurde jõudes aga tuleb meelde, et unustas autovõtmed kapiäärele.  Läheb maja juurde tagasi ja kuna neil pole uksekella vaja koputada siis koputab. Keegi uksele ei tule, kuna aga uks on lahti astub sisse….

Tema uksest sisse astudes avaneb välisukse vastas olev keldriuks ja majaperemees astub keldriuksest sisse….