Tehke mulle palun selgeks, kui kahe päevaga müüdi 70 000 piletit Madonna kontserdile ja odavaim hind oli 945 EEK, kus meil see majanduskriis siis on? Nälgivad ja töötud inimesed? Või võtsid kõik selle pileti saamiseks  SMS laenu?  Rääkimata sellest, et fänni piletid maksid 1995 ee ja VIP pilet 3995 eek ( kuigi neid oli jah vaid 300 )

pajuk-5

Kus on see majanduskriis?? Kus on see palju räägitud töötuse massiline kasv? Kui on ikka raha osta pilet kontserdile, siis peaks süüa ju jaguma??? Tööd peaks kah olema, sest kuni augustini peab kah millegist elama, isegi kui peale seda tulgu või surm.

Tallinna töötute hulga kohta on hulk spekulatsioone. Mõnedest kanalitest räägitakse seda, et need kes välismaal on töötuks jäänud tulevad eestisse tagasi ja kohe töötuks registreerima ja teine osa pidi olema turukaubandusega tegelevate OÜ -de pankrotistumine, mille tulemusena inimesed käivad küll tööl edasi nagu enne aga neil pole ametlikku töökohta. Seega võtavad sotsiaalsete garantiide saamiseks ennast tööbüroos arvele.

Teiste  andmetel räägivad seda, et mõned firmad lasevad ametlikult töölt lahti ( koondavad töötajad) töökoht ei kao kuhugi, kuid sotsiaalsed garantiid saad riigilt ja ümbrikupalga lisaks.

Ikkagi – tehke mulle selgeks, kui ma nädala jooksul olen kokku puutunud ( ühe tööga seotud põhjusel) ligi 100 inimesega ja nendest on töö kaotanud 4 ( uued töökohad olemas kah, sest ei põlga tööd ära), osalise tööle viidud 3 inimest – ja 91 inimest töötab endises kohas,  vaid osadel on palka kärbitud kuni 7% , siis mis kuradi majanduskriist me räägime? Ületootmine/tarbimine lõpetati ära – kuid see valus peadpidi pilvedes elamine pidi ükskord otsa saama. Majandusmullist lastakse õhku välja – kas se on kriis? Või on see arutu ületarbimine olnud?

Minu meelest Kaido Kama artikkel on väga teretulnud ja eluterve praegusel ajal.

Advertisements