Praegune aeg sünnitab hulgalt igasuguseid pettureid ja pahalisi.

Majanduses on keeruline aeg, siis tekivad kõikvõimalikud petuskeemid ja kohad, kuhu siis kergeusklikud oma raha jätta saavad. Vähe sellest, et vähem informeeritud tegelasi kummitab igal nurgal SMS-laen, siis teisalt on veel igasugused kohad, mis võtavad sellegi pisku ära mis mõnedel hingetaga.

Nagu eile reporteris see “Meie Aitame”, kes siis nüüdseks on oma tegevuse peatanud…

raha

natta.com

Teine ja sama ohtlik tegelane on natta.com, kes on tulnud nüüd välja uue märgusõnaga “RAHA” ja milles lubatakse siis nõustamist.  Nende kodulehel seda veel ei ole, kuigi ma tükk aega seal kaevasin, kuid olen näinud inimesi, kes kulutavad sadasid ja sadasid kroone, et saada sealt infot oma suhete või siis horoskoobi kohta.

Üks tuttav helistas eile õhtul, et kuule, kas sa tead midagi sellisest kooslusest nagu “MTÜ MajandusurutisABI”.  Ei ole ma midagi sellisest kuulnud ja ka netiotsingud ei andnud tulemusi. Igatahes, selle firma mingi liikmed käivad ringi ja korjavad inimestelt, kellel on midagi tehnika vallast ära anda – kas siis vana telekas, makk, raadio, külmik, pesumasin jne mis töötavad veel ja on kasutamiskõlblikud – et jagada neile kellel pole. Mingid kolm noormeest, kellest kaks räägivad vene keelt ja üks eesti keelt.   Olid tükk aega mu tuttavat moosinud, et järsku ikka midagi on… Soovitasin tal politseisse helistada – saab selgust, kas on õiged või valed tegelased…

Mis siis jutu mõte – see, et lollidelt tuleb raha ära võtta, sest nad ei oska sellega niikuinii midagi tarka teha – no ma ei tea… Siis lähevad need lollid käsi pikal riigitaskust abi nõudma, et elada… Kas 1992-1996 aastal selliseid asju vähe näha oli? Sogasest veest püütud kalad on hetkel muidugi nii mõnegi teinud jõukaks meheks, kuid sellel on vere hind küljes ja paljude inimeste häving ning surm… Kuid seda aega me enam ei mäleta .. segased ajad olid .. .

Ma tean ka seda, et need kellelt saaks pettusega raha kätte, need ei käi eriti netis ringi ja ei loe ammugi blogisid.  Samas oleks hea, kui need, kellel on teadmine sellest, et kõik pole “kuld” mis hiilgab, seda ka nendega jagaks, kes seda nii ei oska näha…