Tahaks alustada seda sissekannet Indrek Tarandi sõnadega – mina tegin tööd MÕTLEVATE inimestega.  Ma pole ammu parimaid sõnu meie erakondliku maastiku kohta kuulnud. Kui aga vaadata nüüd siis seda erakondade nimekirju ( kuigi tunudb, et eestis on tekkinud mõtlevaid inimesi rohkem, kui kõigi erakondade peale kokku jaguneb) siis Kesikud sadavd kaks “broilerit” teele ja Reform saadab oma ühe “broileri” teele. Erakonnad, kes oldi vasti suletud nimekirjadele nagu seda on Sotsid ja IRL saadavad teele kaks meest – kelle kohta pole ühtegi halba sõna öelda. Padar tegi rahandusministrina seda mida suutis, kuid eks see reformi intrigeerimine tegi oma töö…

Kokkuvõtvalt aga minu meelest on see ehe näide järjekordsest eestimaisest ahnusest, kus suletud nimekirjadega üritatakse rahvaga manipuleerida, sest olgem ausad – kui vene mammi, kes suure surmaga on Ida-Virumaal saanud omale sinise passi ja nüüd peab valima, kuid “patuska” on öelnud, et peab ju.. ja “patuska” nimi on juhuslikult Savisaar .. siis tal ei olegi muud võimalust. Poliitilisest jõust ja maailmakäsitlusest on tal jumala ükskõik.

Igatahes kuulates ETV-s Indrek Tarandiga intervjuud läks mu tuju isegi veidi paremaks – vähemalt euroopas on eestit esindamas ÜKS mees, kes vähemalt teab mis on tema riik ja rahvas.

Advertisements