Nu jah, eilsest saati kummitab …

Foto NAGI's: ... n i i  k u r b ...

Oudekki kirjutas ” Hurra Eesti kodanikuühiskonnale!!” oodi, kuidas president ei võtnud seadusi vastu, mis olid siis koostatud just silmas pidades pronksööd ja teisi “klenskilisi” ettevõtmisi seadustama.

Iseenesest pole mul eriti midagi selle vastu, et väljaspool eestit elavad inimesed vaatavad kõrvalt meie eluolu, see loob selgema pildi, kuid üks asi jääb tähelepanuta – nimelt see, et meie siin elades näeme paremini, kuidas need ussikesed ehk siis FSB rattakesed uuristavad meie ühiskonnas augukesi. Muidugi need, kes seda näha tahavad ja seda ka vaadata oskavad, sest egas tänapäeva noortel pole kogemust, kuidas KGB kunagi töötas ja seega ei oska nad ka näha asjade taha… kuid FSB käekiri on ju samasugune, kui seda oli KGB käekiri.

Kuna elu on paratamatult nii säädnud, et ma oma töös puutun kokku just eesti inimese selle sisemise olemisega, siis näen ma nii eestlaste, kui ka eestis elavate venelaste seda sisemist olemist. Sedasi kõrvalt vaadates ja mitte seda rahvuslikule pinnale asetades pean ma tunnistama, et vene rahvustest inimeste väärtushinnangud ja see, mida nad hindavad on tihtipeale lugupidamist väärivad. Samas, kui eestlased on nõus kasu saamise eesmärgil tihtipeale isegi oma ema maha müüma. Nad on nõus kõike tegema, et olla “keegi”. See “keegi” on aga võrdustatud sellega, et olla kas – prominentne, rahakas või siis teise eestlase kadeduse objekt.

Eestlaste puhul rääkida kodanikuühiskonnast – see on igatahes naljanumber. Egas ilmaasjata pole tekkinud sellised vanasõnad ” Eestlane on eestlasele hunt” ja ” Eestlase parim söök on teine eestlane”. Praeguses MASU tingimustes on need kaks väljendit eriti tugevalt nähtavad. Siis tekib ka küsimus, et kas see eesti kodanikuühiskond on hundi tõuaretusfarm?

Nüüd võtame selle seaduse.

Sellel ajal, kui eestlased teineteist järvavad söögiks ja hundina luuravad ( eile avastasin nende suitsuandurite teema alt kuskil kommentaariruumis lause ” kas on mingi vihjetelefon kah, kuhu saaks teatada, kellel pole suitsuandurit? Ma hea meelega teataks, sest mul on neid tuttavaid palju, kellel pole..” ) teevad FSB käsilased eestis mis tahavad. Uuristavad auke ja koguvad “komprat” eesti inimeste kohta, et siis õigel hetkel seda lihtsalt ära kasutada. Ise samal ajal üritades võimu haarata. Seda, et üks eestlane elab nii, et tal polegi mingit ahnuse luukere kapis, oleks naiivne loota. Mõni üksik ehk elab, kuid siis pole ta kindlasti “pumba” juures.

No mis siis ikka. Eks tuleb hakata seda riigikogul seda seadust jälle lihvima. Nii, et see meie presidendile “kurku” kinni ei jää. Mõistan ka seda, miks president nii otsustas, kuid seekord ei ole ma temaga nõus. Liiga kergekäeliselt loobus ta ühest üsna vajalikust seadusekimbust. Jääb loota, et ta saab ise oma nahal tundma, mida see tähendab – siis kui näiteks FSB otsustab mõne klakööri omale ära osta, kes siis verbaalselt hakkab väljamõeldud lugudega presidenti sopaga loopima.

… sõjas ja armastuses pidi kõik lubatud olema… mine siis võta kinni, kas seda tehakse armastusest või on kuulutatud sõda ….

Igatahes, ei ole mina vana inimesena rõõmus, et homme võivad jälle need FSB-lased hakata korraldama oma “miitingut” mis võib lõppeda tallinna vanalinna rüüstamisega ja rahulike elanike häirimisega. Annaks jumal, et mõni teie vanainimene enam sellepeale, kui tal kolm akent korraga kividega sisse visatakse ehmatuse kätte ära ei sure. Just nii, nagu see eelmise “pronksöö” ajal juhtus….

Advertisements