Maailm on lolliks läinud… eee… ei ei, pigem mina olen sellest hullumeelsest maailmast maha astunud. Mulle lihtsalt enam ei sobi see tühine tõmblemine. Poliitikud puhuvad ennast täis nagu härgkonnad, et see selle sissetõmmatud õhupealt krooksuda. Käib võistlus, kes suudab kõvemini krooksuda – see on võidumees…. Ometigi jääb mulje, et kõik see on üks suur sõnademulin ja tegudest on kõik need krooksumised ikka väga kaugel.

Foto NAGI's: m u i n a s j u t u p r i n t s

“…. suurte hüpetega näilise arstokratismi poole…” meenub mulle ühest eesti kirjaniku raamatust… . Just selline näiline millegi poole liikumine. Millegi suureks puhumine, millel pole mitte mingisugust sisulist väärtust. Lõputud näida tahtmised ja näiliselt tegelikud otsused, mille tulemuseks on tulevik, mis on auklik nagu emmentali juust.

Kuid tegelik elu on ikka selline nagu ta on kogu aeg olnud. Päike tõuseb idast ja loojub läände. Isegi siis, kui ta sealt taevavõlvi vahelt parasjagu ei piilu. Lapsed lähevad hommikul kooli ja need inimesed, kes tegid tööd – seda PÄRIStööd – need lähevad hommikul jälle tööle. Teevad oma tegusid ja mõtlevad omi mõtteid.

Neid inimesi ei huvita, mingid naised kuskil Viimsis, kes üritavad vallalt lastele(lapsele) toetusraha saada. Neid ei huvita see, mida lubatakse suure suuga Tädi Musta poolt ( kui siis on arvamus, et ta võiks titega koju jääda ja mitte muliseda niipalju). Neid ei huvita ka see, milline kuulus ja kummaline lollpea on jälle midagi suure suu ning pähkliaju toodanguna öelnud. Neid huvitab see, et päike tõuseb idast ja loojub läände. Huvitab see, et hommikud oleks ikka hommikud ja õhtud õhtud. Neid huvitab see, et suvel ikka vihma sajaks ja päikest oleks piisavalt. Neid huvitab see, et maa oleks must endiselt ja kannataks künda ning külvata.

Mul tuleb PÄRISinimestega nõustuda. Need suured hüpped näilise aristokraatluse poole ei vii mitte kuhugi.  …. ja päike tõuseb ikka idast ja loojub läände …