Liisu küsis küsimuse. Kordas seda lausa kaks korda. Lubasin talle vastata. Nüüd ka vastan. Muidu ma arvan, et seda postitust poleks. Pole minu asi rääkida seda, mida peaks iga enda tervisest hooliv ja teisest inimese kestvast heaolust hooliv inimene teadma. Tervis on ainus vara, mida üldjuhul ei saa RAHA eest osta.

Küsimus oli vastutustundes. Minu arust ei ole see vastutustundlik käitumine kui üks inimene ei hooli teise inimene tervisest ja raiskab seda naudingule. Ma ei ole kindel, et see hetkelise naudingu saamine on primaarsem, kui inimese elukestev tervis. Mis on stabiilse ja harmoonilise keskkonna aluseks.

Muidugi vaidlevad noored inimesed mulle vastu. Õigustades seda sellega, et see on normaalne ja tavaline. Nii just käib ja sellist asja on sajandeid tehtud. Samas naistearstid on mitmel pool väga konkreetselt selle kohapealt sõna võtnud. Püüdsin netist otsida, kuid leidsin kliinik.ee lehelt vaid ühe arsti konkreetse vastuse.  Millegi pärast on MINUL arvamus, et arstid ei räägi seda niisama. Millegi pärast arvan ma ka seda, et naise ja mehe pärasoolel pole suuri erinevusi. Seega, kehtib sama ka meeste kohta. Võibolla ma eksin, kuid minu arvates on see ebaloomulik. Samuti tervisele ohtlik. Seega vastuseks Liisule – need mehed ei suuda vastutada, sest nad ei arvesta teise inimese tervisega.

Siin siis ühe arsti väljatoodud punktid.

Dr. Galina Litter : Naistearstid on kindlasti anaalseksi vastu

1.Anaalrõngas ei ole looduses ette nähtud tahtele allumatuteks avanemisteks. Pärasoole sulgurlihasel on ülesanne hoida fekaalmasse ja soolegaase kontrolli all. Vanuse tõustes lõtvuvad niigi kõik lihased, ka pärasoole sulgurlihas. Vanematel inimestel on probleemid pesu määrdumisega väljaheite massidega ja gaaside pidamatusega.
Kui Te ei soovi, et selline ebamugavus ja elukvaliteedi langus Teid tabaks enneaegselt, siis mõelge hästi järele.
2. Võib tekkida pärasoole prolaps ehk väljalangus.
3. Võivad ägeneda hemorroidid ehk pärasoole veenikomud.
4. Pärasooles on massiliselt patogeenseid baktereid ja muid tekitajaid, mis on oranismi poolt määratud organismist eemaldamisele.
5. Ravile allumatud põletikud ja viljatus naistel on sageli tingitud anaalseksist ja seksist paljude partneritega elu jooksul.
6. Anaalvahekord on ka ebamugav ja valulik, seetõttu juhtuvad sellised episoodid enamasti narko- või alkoholijoobes.

Ma olen ehk liiga vanamoodne, kuid elu on liiga lühike, et vaid naudingutes elada. Palju muud väärtuslikumat ja kestvamat on maailmas olemas. Samas vanamoodne ja stabiilne mehe-naise suguelu on samuti väga meeliköitev tegevus, kui seda tundega teha ja võib hulga erinevaid naudinguhetki pakkuda 🙂