NB! Lisan, et Birgit suutis täna Gary Moore looga minu seljalt Külmavärinad välja meelitada!

Täna õhtul läheb keeruliseks. Selle aasta kolm parimat hakkavad üksteiselt mõõtu võtma. Kes on see, kes läheb täna koju? See on iga ajakirjaniku huulil, kes selles mängus kaasa lööb. Kuna ma tean, et täna õhtul oleks postituse tegemine väga raske, siis teen selle ennem. Teen selle järgi, kuidas on noored on siiani esinenud. Millised lood on jätnud sügava jälje ja millised pole mind absoluutselt puudutanud.  Ühe loo, mis on sellest üritusest siiani minu ületamatu lemmik saab olema tänane taustalugu. Sellega on peaaegu eelmisest  aastast Jana Kase loost tekkinud tunne olemas.

Kuid see inimene pole enam mängus kahjuks 😦

Alustaks siis Otist. Miks siis mitte. Viimased kaks saadet pole ta sugugi lavaliselt arenenud. Mis puudutab tema häält ja lauluoskust, siis see on ju perfektne. Aga peale kuulamist tahaks ka vahel vaadata. Raadiost tulev muusika on väga oluline, kuid kontserdil tahaks kah vahel käia. Ma tooks siinkohal ühe võrdluse. Jaan Tätte on näitleja. Samuti suurepärane isiksus. Inimene, kes on poole oma elust laval. Tema ei võimle laval. Tema laulab laval. Ta on laval ja elab seal mingil moel. Lava on Tättet alati täis.   Ott – sina oled minu jaoks tänane nõrgim lüli.

Birgit on käinud pika tee samuti maha. Tal on häälel nii palju varjundeid, et paha hakkab – ( see on ühe tuttava inimene moodi kiitus muuseas 🙂  ) ja ta suudab laulda peaaegu kõike. Laval olemine vajaks temal muidugi veel lihvimist, kuid see pole olematu. Stiil milles teda kuulata tahaks on muidugi selge. Ütleks, et ta on väga tugev kõiges. Kas tuleb täna tema esinemisest välja see lugu, mis tõmbab külmavärinad selga mööda jooksma? Ma loodan väga, sest tegelikult on keegi temast kukesammu võrra ennast ette rebinud …

Marten muidugi! Artist selle sõna otseses mõttes. Mis puudutab häält ja lauluoskust, siis ta jääb sellega Otist veidikene maha. Ott lihtsalt on perfektsem ja parem. Kuid … kuid kuid .. kuid … Marten teeb selle KUHJAGA tasa, kui ta lavale tuleb. Ta tuleb lavale ja natukese aja pärast on lava teda täis. Teda ei pea otsima mööda lava taga, sest teda on kõikjal. See seletamatu eripära, mis eelmisel aastal Arnot saatis on temaga kaasas….

Kõik kolm on tugevad lauljad, head ning omapärased artistid. Nad on astunud pika tee tõeliste tegijate maailma. Nad KÕIK ON JUBA VÕITNUD. Nüüd on vaid küsimus, kes neist saab tiitli. Kes neist on see, kes võtab selle raha ja kes teeb plaadi. Ma usun, et paljud on minuga nõus, et see võit tuleks teha kolmeks. Raha jagada kolmeks ja siis oleks meil kolm suurepärast ja tituleeritud muusikut.  Ma usun, et sellest kõigest võidaks vaid eesti muusikamaailm. Mis peamine – võidaksime meie – KUULAJAD.

Kordaks Jana Kase sõnu siinkohal : ” Lavale peab minema nii, et see on justkui sinu viimane minemine elus” …. järsku sellest siis see, et ta suutis külmavärinaid tekitada?

Advertisements