Paar päeva olen vaadanud Kanal kahes seda Eurolugu 2010 ja mul on tunne, et see kes need lood sinna välja valis oli tugeva laksu all.  Mul oli suurem ehmatus see, et kas tõesti on need meie tänavused euroloo valikud ja kohe tuli mulle meelde Owe Petersell kes ütles, et sellel aastal on kõigile kuulajatele midagi. Pärast 6 loo kuulamist Kanal 2 oli mul aga tunne, et APPI!! Ühtegi lugu ei EI OLE!!! See on ehtne kräpp ja saast!!! Õnneks võtsin ma kätte ja hakkasin googeldama. Kes, mis ja kus, sellised lood valis. Tulemus minuni jõudis ei olnud sugugi paha.

Eesti tegelikud eurolood ehk siis Heidy Purga juhitava diimi lood asuvad hoopis Eesti laul 2010 lehel. Ma ei oska isegi öelda, kui palju mul kohe kergem hakkas. Kuulasin mõnuga youtube vahendusel need lood läbi ja nii mõnigi meeldib. Täitsa valiku hetk tekkis, mis oleks siis ikka õigem meid esindama Eurovisioonil. Aga õnneks on seal mida valida.

Need lollikesed, kes Kanal 2 valiku õnge lähevad – tunnen neile tõesti kaasa. Kangesti tahaks aga teada, kes selle muusikavaliku sinna tegi? Ok, seal on seni kuue loo hulgas olnud üks lugu, mis natukene kannatab kriitikat. Õigemeele ja KotiToome lugu, kuid esitajad suudavad selle loo päris tõsiselt nässu keerata.

Samas, nüüd tekib minul küsimus, et miks kurat tegi Kanal 2 sellise x-üllitise? Kas need on need lood, mis ei pääsenud edasi esimesest sõelast? Või on need mingi juhuslikud poenseebigameediasse tehtud valik, mida nüüd euroloo pähe esitatakse? Igatahes kehva maitse jäi sugu sellest asjast.

Üks hea lugu veel siia! Mis on selline retrohõnguline ja tõeliselt hästi tehtud ajast uues ajas…

Muidugi tuleb tunnistada, et Eurovisioonil läheks selle looga väga raskeks, sest see ütleb eestlastele midagi aga kas ka euroopale?