Minu arust on meie riigis midagi mäda. Eile muudeti üks mees, kes on olnud tubli kodanik meie riigisüsteemi poolt pärtiks. Pätiks seepärast, et mõned vanemad, ei ole osanud oma lapsi kasvatada aga lapsed teavad väga hästi oma ÕIGUSI, kuid kohustused on nende jaoks täiesti tundmatud. Sellised pisikesed asjad nagu kodanikuvastutus ja ühiskondlik vastutus on neile igatahes tundmatud…  Nii muutus armastatud vanameister Voldemar Kuslap riigi ees pätiks, kuid inimeste südames mitte. Need, kelles on säilinud veel vatutustunne riigi, perekonna ja ühiskonna ees siis neile tundub, et see kõik on karjuv ülekohus ja nende õiglustunne on riivatud. Minu õiglustunne on kah riivatud.

Muidugi ei olnud just õige tegu, hakata selliste kasvatamatute nolkidega ise jagelema. Siinkohal oleks olnud õigem koheselt politsei kutsuda ja silmagi pilgutamata teha politseisse avaldus ning kaasata sellesse ka ehk teised majaelanikud, kes nüüdseks on arvatavasti ähvardusetaga selle “party” seltskonna poolt vaikima sunnitud.  Siis oleks pidanud vanemad ka oma tegemata tööle otsa vaatama ja seletama politseile, miks nende poeg tekitas sellist lärmi. Arvestamata teiste majaelnikega ja ühiskonnaga.

Asetasin mõttes oma poja sellesse situatsiooni, kus ta oleks midagi sellist teinud.. Uskuge mind, kodus oleks ta saanud hullema keretäie ja tal oleks tulnud minna hoopis vabandust paluma minna. Selle eest, et ta tegi midagi sellist, kus kõrvalseisjal tuleb teda keelama minna. Isegi, kui tal oleks sõrm valutanud… või mida iganes.

Kunagi kirjutasin loo sellest, et meie riigi pooled hädad on sealt pärit, et meie riigis valitseb kõige lubatavus ja vastutst ei võta millegi eest. Inimesed oskavad nõuda, kuid seda, et ka neil tuleb riigile midagi anda, see on täiesti tundmatu mõiste…

Korrata jääb mul vaid seda, et vabadus eeldab vastutust….

Advertisements