Kirjutasin tegelikult suure murega ühe postituse. Püüdsin mõista miks on mõned asjad mingit moodi, sest vaatepilt purjus inimesest kriipis hinge. Lootsin, et blogiruumis on inimesi, kes suudavad kaasa mõelda ja arutleda probleemi olemuse üle ning vaatlevad kogu lugu ja minu suhestust sellega tervikpildina .. siis jõudsin ma selleni, mille ma siia kohe ka kirja panen. Muidugi siiras tänu Hundiulule ja isegi Duhhile, kes üritasid asja selginemisele kaasa.  Be Free ja A.I.V.O lisasid täna omad juurde. Kõik OMAS blogis ja oma mõtet väljendamas. Mõnusalt kaasa mõtlemist ja ütlemist jagub…

Millise vastuse ma siis oma MIKSile sain? Oleks ma noor, roheline ja kui ma arvaks, et alkohol on midagi sellist, mis aitab siis nende kommentaaride peale jooks ma ennast täis ( selleks, et poleks nii valus ) ja peksaks pead natuke aeg vastu seina…

Tegelinski arutleb, et joomine võib olla päritav haigus. Täiesti mõeldav mõte, mida peaks ma enda tutvussüsteemis natuke uurima. Vaatlema, kas ja kuidas need jõujooned liiguvad. Oma ühe suguvõsa näite pealt ma seda kinnitada ei saa.

….. rohkem eriti keegi ei arutlenud. Robin üritas, kuid tal tuli nooruse uljus peale. Läks teemast välja ja hakkas asja muudest aspektidest vaatama.

Edasine kõik on tead saamine kuidas keegi suhtub alkoholi. Kokkuvõtvalt on see rohkem hulk eneseõigustust – miks ma joon või miks ma ei joo. Siis minu isiku hindamist – kuidas mina oma blogis peaks arutlema ja kuidas keegi ennast puudutatuna tunneb. Tõeline ameerika seep 😀 Kui aus olla, siis tundub, et mõned kodanikud lõid mulle ka templi otsaette – padukarsklane ( uhh õnneks ei taha nad sellise inimesega isegi suhelda mitte ) ja lasid mu alla vett. Minu meenutuste järgi tehti selline trikk minuga viimati siis, kui üks mamma, kelle poeg oli alkohoolik ( tõeline sopakas) ja kellele ema viina ostis, sai oma pojalt noaga pussitada. Küsimuse peale, et miks ta siis ostab oma pojale viina, kui see joodik on? tembeldati mind padukarsklaseks, kellest tuleks igal NORMAALSEL inimesel kilomeetrite kaugusele hoida 🙂

Muidugi jõusid see kõik välja naiste ja meeste väärikuseni, millest mina oma mõtisklustega jõudsin välja Rooma riigi hukuni. Kui sellised suhtumised süvenevad ja väärikus, kui selline kaob igantite hulka, siis peagi on kogu inimkond üks hall purjus siplev ussikeste mass.  Seadusetus meil juba on, kui vaadata seda korruptsiooni riigi tasandil. Ka see on ju väärikuse puudumine.

Igatahes olen ma pettunud. Pettunud olen ma selles, et kaasa ei mõelda vaid kaasa haugutakse.  Poleks Hundiulgu, siis tekiks tugev sisemine kriis, sest jääks tunne, et maailm on juba kaoses.

Täna hommikul sattusin üllitisele mis viis mu mõtted veelkord sellele, et maailm saab hukka… Üks lõik sellest: ” Mul on kõigist blogijatest keda isiklikult ei tunne oma ettekujutus ning mingi pool-paljas KOLE pilt hävitab selle tavaliselt. Peale seda kaob ka isu jälgida ta blogitegemisi.  Näiteid ma siinkohas tooma  ei hakkaks, kuna ilmselgelt oleks mõnele üsna ebameeldiv kui juhuslikult sattuks siia ning mina hoogsalt arutan kui rõve peletis ta tegelikult ikka välja nägi. Loo moraal seisneb selles, et ärge pange endast pilte. Rikute mõningate fantaasiad ära. Noh,   peamiselt siiski minu fantaasiad.” Ma arvan, et tean kuhu suunas see suunatud on, kuid see ei õigusta mitte kuidagi seda, et suhestus maailma võib selline olla. Peale eilset saadet Õnneleidja tekkis tunne, et sellised inimesed võivad minna ja jalaga lüüa neid, kes ennast ise kaitsta ei suuda….

Tunnistan ka oma viga, et kirjutasin oma Peidus pooles eelmised lood.  Midgi tõsist ei ole ikka mõtet arutada seal, sest see toob kaasa suure hulga sülje pritsimist ja sepavasaraga kärbeste taga ajamist.

LISA: Lisan siia lõppu tavainimese koostatud küsimused. ( kahtlen muidugi selles, et osadel käib see üle katuse )

Jällegi võiks täpsustada:
1) Mis on üldse (psühhofüsioloogilises, biokeemilises vm tähenduses) emotsionaalne tasakaal või taskaalutus?

* sellele küsimusele üks ääremärkus – ma tean selle toimimist, kuid ei oska kirjeldada. Paari päeva pärast ehk ..
2) Miks sarnased stiimulid tekitavad erinevatel inimestel erinevaid emotsionaalseid reaktsioone?
3) Mis tunne küll oleks tunda niisugust emotsionaalset tasakaalutust, mis võiks mind sundida pudeli järgi haarama?