Nuh jah, vett pole. See on kohutav traagika tegelikult. MA ei tea, paljud teist on üldse mõelnud sellele, et kui pole vett .. kuidas siis elada? Tänu Tibina seiklustele olen ma Leigo kandi veeprobleemidega tuttav. Lisaks muidugi riik ( tegelikkuses siis kohalik omavalitus ) kes pole samuti nõus selles suunas lillegi liigutama. Aga vett ei ole. Vett tundub, et ka ei tule. Kui nii edasi käivad need asjad. Kus on siis korralikukud kaevumeistrid kadunud? Kas neid üldse enam pole? Vähe sellest, et maailmas on näljahäda, tuleb välja, et eestis on varsti veehäda. Mõnedel juba on … Kopeerin siia selle Tibina palve. Järsku on neid inimesi rohkem, siis on ehk võimalus midagi koos ette võtta??

Tundub, et tuhalas pole veeprobleemi...või varsti ka on?

 

Kaevumeister = soss-sepp???

Huvitav, kas leidub üldse Eestis tänasel päeval tõsiselt ja ausalt korralike salvkaevude ehitajaid? Juhtusin vaatama TV3 uudiseid neljapäeval, 11.11. ja suu jäi lahti. Veel üks “kaevumeister” – nimeks seekord Armin Heinaste ja firmaks KAEVUMEES OÜ. Kuskohast küll tuleb niipalju osavnäppe, kes endale “parima” sildi külge löövad ja siis asuvad raha kokku korjama?
Mõeldes tagasi enda kogemusele (eriti viimasele, sest tegu oli ju väga tuntud nimega – Viktor Unt) ning nähes uudistest lõiku järjekordse kaevujama kohta ei julgeks ma vist enam üldse lasta salvkaevu teha. Kui paljud üldse julgevad? Tänu neile soss-seppadele lööb tõenäoliselt õitsele puurkaevutegijate tööpõld ja tellimusi tuleb uksest-aknast vaatamata krõbedala hinnale. Metsa läinud salvkaevu panustatud summad pluss tagajärgede likvideerimine osutub sageli pea sama kalliks kui pisem puurkaev.
Me oleme enda veemajandust mõelnud ja arutanud ning otsustasime jätta paar valikuvarianti. Siinkohal sooviks kuulda, kas on Eestis keegi, kes ilma jama tekitamata suudab paar raket maha panna? Mingit eriliste võimetega veesooneotsijat ma enam ei taha, sest saan sellega ise paremini hakkama.
Selle blogi statistika näitab, et väga palju loetakse senini minu kogemusi “kaevumeistritega”. Kui kellelgi lugejatest on jagada minuga oma lugu (ootan seda võimalikult objektiivselt, ilma liigse mustamiseta), siis olge nii lahked ja kirjutage mulle meilile triibuline@hotmail.com .