Kassid … need ilusad kassid 🙂 Alati mänguhimulised ja rõõmsameelsed ning siis hommikul Andrus Kivirähk oma looga.  Peas hakkas kohe film jooksma… Millegi pärast olid seal hoopis teistsugused osalised. Juku-Kalle Raid, Madis Milling, Marko Pomerants ….. silmad põlemas peas ja püüdmas kala mis on küünega haaramise kauguses…

garr1-3

Õige see ju ometi on. Need kuluhüvitised toovad kogu aeg meelde esimesena “majoneesisaaga” ja “volvosaaga”. Mõlemad kenad ja kenasti lahti rullitud üritused. See oli esimene kord, kus mu peas hakkas “filmi” näitama … kui räägiti Volvode liisimisest. Just siis nägin linnas Marko Pomerantsi, kes sõitis ringi keskklassi pereautoga ja ei pidanud seda imelikuks. Hiljem, kui sai nöögitud Juku-Kalle Raidi, tema oskamatuse pärast tšekke trükkida, jooksis ringi pilt Juku-Kallest, kui ta presidendi vastuvõtu jaoks mööda “second hande” ringi jookseb ja garderoobi kokku otsib.  Viimane filmike hakkas jooksma siis, kui vaatasin tulevikku. Huvitav kas Madis Milling “liisib” omale BTR-i? Pilt jooksis peas, kuidas Milling sõidab riigikogu ette BTR-iga. Muidugi on see tema jaoks natule liig, sest ta ikkagi on Reformierakonnas. Nendel on selle nalja mõistmisega nagu ta on. Kohati nagu oleks, kuid 9 juhul 10 on Reformikad parajad kuivikud. Sellised tõsised rahaliigutajad ja enda üle nalja viskamine on olematu. Tõsimeelsed väikekodanlased, kelle maailma mahub vaid raha ja näiline väärikus.

Tegelikult on need 101 kõik ühed parajad ahnepäitsid. Ja jah, Teie kah Marko ja Juku-Kalle! Kogu näiline maailm keerleb ja keerleb ning need seadused, mida seal pastakast välja imetakse on vaid kasuks neile, kes neid seadusi teevad.

Otse loomulikult on ka neid, kes seal ikka tööd teevad. Samas sellest 101 tuleks mingi tõsine pool kuhugi kord nädalas heakorratöödele saata, et nad ka tõeliselt riigile midagi annaks ja oma palga eest kasvõi midagi ära teeks.

Aga need pooled mitte midagi tegijad tahavad kah “kala” saada. Tahavad peale jooksuaega, et neid paitataks ja piima antaks.  Miks me peaks? Miks peaks mina andma neile, kes endale kõhu alla kraabivad kõiksugu asju veel ka piima?

Ometigi lähen mina oma uue kassipojaga varsti arsti juurde, et arstitädi teeks lapsele naks naks ja minu KASS ei jookseks pea laiali jooksuajal ringi ning ei nõuaks peale seda piima, koort ja võid…. lisaks oma tavapärasele väga heale kassitoidule.

Maailm olgu ikka õiglane 🙂