Alustaks sellega, et ma TAHAN KAH ROOTSI PAGULASEKS! Aga nendest “pagulastest” kes seal on, ma tõesti aru ei saa. Ma lihtsalt ei mõista, mida nad tahavad.

DSC_18

Kuulasin hommikul raadiot ja seal juttu Rootsis mingis väikelinnas busside ümber istuvatest pagulastest, kes teevad lõket ja ei lähe nendesse majadesse, mis nende jaoks valmis ja korda tehtud.

Ma ei ole nii sinisilmne, et usun seda ( kummalisel kombel on eestis selliseid palju ja rohkemgi veel) et kõik need on sõjapõgenikud, kes sealt euroopasse voolasid. Üle poolte on mugavuspagulased ja kindlasti on nendest mingi veerand neid ISIS-e tegelasi. Päris neid sõjapõgenike on tegelikkuses vähemus.

Minu meelest peaks igale mõtlevale inimesele olema selge, millega seal Rootsis tegu. Nad ei ole kindlasti mitte sõjapõgenikud. Nad ei ole kindlasti valmis euroopa ühiskonda adapteeruma, nad ei ole kindlasti valmis euroopa riike oma koduks tunnistama.

Püüdsin siis ühe tuttava eestlase FB-s kinni, kes peaks Rootsis kah seal kandis suvilat omama. Ta ütles, et see on kohutav. Inimesed keelduvad bussidest väljumast. Nad isegi sittusid busside põrandale, et mitte bussist väljuda. Nälja pärast ronisid lõpuks välja. Neile viidi väli WC- d sinna kohale, et nad saaksid sittuda, muidu teevad seda teedele. AGA NAD EI KÄI NENDES!!! Situvad ikka kuhu juhtub. Loobivad prahti maha, kuigi neile viidi sinna prügikonteinerid.

Eestlasi on kõvasti süüdistatud selles võõravihas ja sallimatuses. Kõige selle valguses, mis uudiseid tuleb euroopast ma ei imesta selle üle sugugi, et ollakse sallimatud. Minule kah ei meeldiks, et keegi minu teepeale situb, suvaliselt prahti maha loobib ja ei tea mida teeb.

Kujutage omale ette, et eestis bussiga viiakse pagulased näiteks Hiiule. Seal on metsa sees mingi maja ja nad keelduvad sinna elama minemast, sest seal on METS. Istuvad bussi ümber ja lagastavad. Mida kõik te kes hirmsasti pagulasi pooldate sellest arvate? Kas Teile meeldiks, kui Teie tänava serv on inimsitta ja toidujäänuseid täis? Kogu ümbrus haiseks ja lisaks, nad võtaks suvalisi puid maha, et endale lõket teha? Ma usun, et see pagulaste armastus kaoks üsna kiiresti. Valge inimene, kes pole ametnik nendele lähedale minnes võib isegi peksa saada, sest nad on metsas mitte suurlinnas. Isegi ametnike vist olevast seal ähvardatud.

Hetkel olen ma selle poolt, et need võltspagulased ( mugavuspagulased ja ISIS ) tuleks kõik euroopa pealt kokku korjata, laevadesse toppida ja kodumaale saata. Sinna viia suured hulgad konteinermaju ja need seal püsti panna – need samased pagulased seal lahti lasta. Las siis valivad omale konteinerid ja elavad nendes nende omal maal.

Aga selle kõige valguses. Ma tahaks kah ROOTSI PAGULASEKS: Sinna metsa sisse vaikusesse ja rahusse. Need pagulased sinna ei taha aga mina tahaks. Suurlinna ( isegi Tallinna ) ei taha ma ka siis, kui mulle peale makstakse. Seal on läppunud hais, kole lärm ja mõttetu sebimine. Õnneks mul on kodus metsade vahel vaikus. Ometigi on ka siin kohati liiga kärarikas. Naabrid on liiga lähedal…..